INDE

ALEF FILM & MEDIA

INDE (r. Juraj Nvota a Marian Urban)
2018

Život a doba neopakovateľného tvorcu a pútnika Alexandra Mlynarčíka v akcii - v jeho výnimočných prejavoch, aktivitách, v eskamotážach, ale aj protichodnostich a kontraverznostiach doby, v ktorej žil a najmä žije. Príbeh takmer jedného storočia, v ktorom sa formovala moderná identita, kultúra, základné hodnoty Slovenska - ako súčasti Československa, aj ako samostatného štátu a najmä ako súčasti širšieho, minimálne európskeho spoločenstva, ku ktorému náš protagonista neoddeliteľne patrí svojím dielom, aj životom. AM bol aj v najzložitejších obdobiach svojho života organickou súčasťou tohto príbehu – svojou tvorbou, priateľmi, názormi, postojmi i prejavmi. A najmä - často aj spolutvorcom, tvorcom, či iniciátorom a realizátorom.

Trailer

Zasadnutie rady Eurimages, Bratislava 2017

Eurimages Board Meeting in Bratislava, 2017

Rukojemník

ALEF FILM & MEDIA

RUKOJEMNÍK (r. Juraj Nvota)
2014

Detské oči vidia svet inak

V tragikomickom príbehu je svet detských hrdinov - najmä syna komunistického funkcionára a malého rukojemníka rodičov, ktorí emigrovali na Západ v polovici šesdesiatych rokov minulého storočia, pár rokov pred začiatkom legendárneho obdobia "pražskej jari" a okupáciou Československa vojskami Varšavskej zmluvy - kam patrí nielen kamarátstvo, prvé veľké objavy, lásky, súboje znepriatelených bánd a veľké očakávania, konfrontované s realitou "veľkáčského" sveta. Ťažko pochopiteľná, bizarná až absurdná realita vzťahov a postojov dospelých, labyrint čudných slov, skutkov, prejavov, ale aj také nepochopiteľné úkazy, akými sú pre dieťa politika, emigrácia, ale aj zrada a smrť privedú malého rukojemníka ku grotesknému rozhodnutiu.

www.rukojemnik.sk

Trailer

Titulná pieseň k filmu "ŠŤASTIE"
Text: Milan Lasica
Hudba: Ľubica Čekovská

Já, Olga Hepnarová

ALEF FILM & MEDIA

JÁ, OLGA HEPNAROVÁ (r. Tomáš Weireb a Petr Kazda)
2016

Já, Olga Hepnarová, oběť Vaší bestiality, odsuzuji Vás k trestu smrti přejetím a prohlašuji, že za můj život plný utrpení je X lidí málo.

Sugestívny, dramatický príbeh o mrazivých dôsledkoch spoločenského marazmu v období relativizácie základných mravných hodnôt v Československu je inšpirovaný autentickým tragickým príbehom. O univerzálnosti autorskej výpovede svedčí, žiaľ, zdanlivo nemotivované násilie a hromadné vraždy nevinných a nič netušiacich ľudských bytosti, ktoré sa v rôznych častiach sveta dejú aj dnes.

Trailer

Štvorec v kruhu

ALEF FILM & MEDIA

ŠTVOREC V KRUHU ALEBO ŽIVOT MEDZI ÚNIKMI A SNAMI
2013

Roadmovie o tom, ako by chlapi chceli žiť, keby sa nebáli a netúžili po niečom inom a najmä o tom, ako žiť slobodne vo svete a nestratiť sa.

Peši, autami, lietadlami sa premiestňuje cez krajiny, mestá, kontinenty. To, o čom iní chlapi snívajú, žije. Paríž, Ortaffe, New York, Praha, Madrid, Havana, Bratislava, Bologna, Madagaskar len zopár miest za všetky. Nie je turista, nie je pútnik. Vladimír Ossif je drobný, štíhly, vitálny rodák z Prešova, neprehliadnuteľný svojim dielom, aj spôsobom života. Neprispôsobuje sa svetu, snaží sa svet prispôsobovať svojim predstavám. Hľadá, objavuje, nachádza i stráca. Posadnutosť svojimi víziami a snami sa prejavuje na jeho plátnach, mení a pretvára jeho osobný život, ľudí, s ktorými sa stretáva, žije. Jeho diela zakúpili do renomovaných európskych galérií v Paríži, Madride, Ženeve, či v Bonne. Ďalšie diela sa nachádzajú v rôznych súkromných zbierkach v Európe, v Amerike. Dnes už má vytvorené všetky podmienky na usadenie. Pohodlie, v ktorom by iní zotrvali do konca života, ho znervózňuje. A tak znovu odchádza, pokúša sa objavovať nové teritóriá a realizovať svoje ďalšie sny.

Trailer

Johankino tajomstvo

ALEF FILM & MEDIA

JOHANKINO TAJOMSTVO (r. Juraj Nvota)
2015

Len láska môže zmeniť osud

Nový človek prichádza na svet a nad jeho osudom bdejú tri sudičky. Jedna ho obdarí výnimočnými vlastnosťami, druhá mu posta ví do cesty mnohé prekážky a tretia mu poradí, ako napriek všetkému môže v živote nájsť svoje šťastie. Čo sa však stane, ak jedna zo sudičiek nesplní svoju úlohu? V rozprávkovom príbehu plnom napätia, humoru a prekvapení sa o tom na vlastnej koži presvedčí láskavá a múdra dievčina Johanka... Nebude v ňom chýbať ani tvrdohlavý princ, nespravodlivý a chamtivý strýko, či zábudlivá vila Tea, no najmä veľa lásky, ktorá, ako to už v rozprávkach býva, pomôže aj Johanke zdolať skoro všetky prekážky osudu.

Trailer

Titulná pieseň k filmu "NA BIELEHO KOŇA"
Kristína

Film o filme JOHANKINO TAJOMSTVO

Krok do tmy

TRIGON PRODUCTION
KDT

KROK DO TMY (r. Miloslav Luther)
2014

Je mladý lekár, bývalý partizánsky veliteľ, hrdina alebo vrah? Jeho manželka je obeťou, alebo prisluhovačkou totalitnej moci? A jeho milenka je iba karieristka, alebo osudom skúšaná slobodná matka? Dramatické osudy týchto antihrdinov z doby nástupu komunizmu sú príbehmi o násilí a vzdore, slabosti a odvahe, aké sa odohrávajú aj dnes.

Trailer