ZLATÁ LÝRA

trigon

TRIGON PRODUCTION

10-dielny televízny seriál Zlatá lýra vzniká v koprodukcii s RTVS. Projekt je aktuálne vo fáze postprodukcie, na televíznych obrazovkách sa objaví pravdepodobne začiatkom budúceho roka. Slávnostná kinopremiéra sa uskutoční v decembri za účasti tvorcov i známych spevákov, ktorí vystúpili na Bratislavskej lýre.

AGÁVA

 Agáva štábovka upr1 
TRIGON PRODUCTION

Posledná fáza nakrúcania filmu Agáva bola ukončená v máji 2015, projekt je v súčasnosti vo fáze postprodukcie. Premiéra je naplánovaná na jar budúceho roku, presný dátum ešte nie je známy.

Film je režisérskym debutom slovenského scenáristu, prezidenta SFTA a dekana Filmovej a televíznej fakulty VŠMU, Ondreja Šulaja. Objaví sa v ňom mnoho známych tvári. V hlavných úlohách sa predstavia Milan Kňažko, Milan Lasica, Marek Geišberg a Katarína Šafaříková, mladá slovenská herečka, ktorá bude na filmovom plátne rovnako debutovať.

Agáva Šulaj

JÁ, OLGA HEPNAROVÁ

BLACK BALANCE (ČR) / ALEF FILM & MEDIA (SR) / MEDIA BRIGADE (PL)

Sugestívny, dramatický príbeh o mrazivých dôsledkoch spoločenského marazmu v období relativizácie základných mravných hodnôt v Československu je inšpirovaný autentickým tragickým príbehom.
O univerzálnosti autorskej výpovede svedčí, žiaľ, zdanlivo nemotivované násilie a hromadné vraždy nevinných a nič netušiacich ľudských bytosti, ktoré sa v rôznych častiach sveta dejú aj dnes.