OČAMI FOTOGRAFKY

Ocami fotografkyTRIGON PRODUCTION

Koprodukčný celovečerný dokument o známej slovenskej fotografke Zuzane Mináčovej režíruje jej syn Matej Mináč. Film Očami fotografky mal premiéru na 50. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary a 15.9.2015 bude mať svoju slovenskú premiéru na 10. Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik v Piešťanoch.

7 ZHAVRANELÝCH BRATOV

ATTACK film / Honys Motion / TV Prima

Po úspechu slovenskej hranej rozprávky Láska na vlásku a českej rozprávky Traja bratia, pribudne ďalší slovenko-český koprodukčný projekt, Sedem zhavrenelých bratov, režisérky Alice Nelis. Rozprávka na motívy klasickej rozprávky Pavla Dobšinského by mala mať premiéru 28.5.2015 a spolupracovalo na nej mnoho slovenských hercov ako Jana Oľhová, Marián Geišberg, Csongor Cassai, Kristína Svarinská a ďalší.

 

 

Vybíjená

Vybijena A1IN FILM PRAHA

Komediálne ladený snímok režiséra Petra Nikolaeva na motívy knihy úspešného českého autora Michala Viewega, Vybíjená, prišiel v týchto dňoch do slovenských i českých kín.

Stretnutia po rokoch, akým je aj zraz bývalých spolužiakov gymnázia, poskytujú priestor pre bilancovanie prežitého, ale i nenaplnených snov a túžob. V centre príbehu sú traja kamaráti – Jeff, Skippy a Tom, ktorých životné peripetie neustále vracajú do spoločného bydliska – staromládeneckého brlohu, ktoré sa pre nich stáva útočiskom podľa toho, ako získavajú či strácajú životné partnerky. Ich protipólom sú dve ženské hrdinky – triedna kráska Eva, ktorá sa stane postupne objektom lásky všetkých spolužiakov a šeredná Hujerová, ktorej schopnosť sebaironického nadhľadu dáva nielen schopnosť prežiť vo svete krásnych, ale nájsť i vlastnú cestu k šťastiu.

SURI

K2 Studio

V dobe keď sa celý svet prechádza globalizáciou a unifikáciou, kdesi v srdci Afriky bojujú pôvodné kmene za zachovanie svojich zvykov, tradičného života a inakosti. Chcú žiť tak, ako žili ich predkovia, ale kolesá konzumu sa točia prirýchlo. Materiál nakrútený v Afrike v rokoch 2011-2013 tak bude možno jednou z posledných spomienok na výnimočnosť a bojovnosť hrdého afrického kmeňa SURI.
Dokumentárny film Pavla Barabáša pomaly finišuje postproduckiu a konečnú podobu dokumentárneho filmu bude možné zhliadnuť už čoskoro.